Psaní, psi, tajemno..... Co si pod tím představíte...

Duben 2012

Husky - štěňata

9. dubna 2012 v 13:02 | Annie456 |  Sibiřský husky
A jako vždy, novorozená štěňata:
Annie456

Husky - fotky

9. dubna 2012 v 13:01 | Annie456 |  Sibiřský husky
Tak fotky:
Annie456

Sibiřský husky - štěně

8. dubna 2012 v 19:06 | Annie456 |  Sibiřský husky
Štěňátečko.....Mrkající
Annie456

Sibiřský husky

8. dubna 2012 v 19:03 | Annie456 |  Sibiřský husky
Sibiřský husky je menší kompaktní pes. Je to ale přesto velmi hbitý, zdatný pomocník, který je oddaný svému pánovi. Málokdy štěká, rád ale vyje. Pes je nejoblíbenější v USA a Kanadě, kde většinou žije ve studených oblastech. Je to velmi spolehlivý pes, který může mít různou barvu srsti a očí. Nejčastější zbarvení srsti jsou dvojité kombinace bílé a černé, hnědé, šedé, stříbrné, zlaté, měděné či světle červené. Někdy se vyskytují i jedinci čistě bílí. Husky se dožívá až 13 let.
HISTORIE PLEMENE
Vznikl na Sibiři jako tažný pes. Postupně se v průběhu 19.století dostával s obchodníky ze Sibiře do Severní Ameriky. Využíval se k tahání saní, dnes je velmi oblíbený v soutěžích psích spřežení.
TĚLESNÁ STAVBA
Postava je souměrná, pes má vodorovná záda, spáditá linie je nežádoucí. Poměr délky čenichu (od nosu ke stopu) je stejný jako od stopu k týlnímu hrbolu. Uši mají tvar trojúhelníků, stojí rovnoběžně a musí být dobře osrstěné. Husky má na nohách velmi silné kosti a svaly. Tlapky jsou hustě osrstěné i mezi polštářky, aby mohly odolávat velmi nízkým teplotám a nevznikaly omrzliny. Ocas je huňatý a má být dlouhý k hleznům, aby si jím pes mohl v případě potřeby překrýt čenich. Barva očí má být co nejtmavší, modrá barva oka je povolena. Taktéž je povolené různobarevné oko (modrý klín v hnědé) nebo každé oko jiné barvy. Hnědí jedinci mívají oči zesvětlené do tzv. barvy amber (světle hnědá se zelenou). Proměnný nos (světlý pruh na nosní houbě) je povolen. Barva srsti je povolena jakákoliv. Žádoucí jsou bílé znaky na hlavě, břiše, špičce ocasu a nohou.
POTŘEBY PSA
Je to celkem nenáročný pes, avšak potřebuje dostatek pohybu. Při jeho nedostatku dělá lumpárny - vyje, hrabe, okusuje dřeviny. Nutností je kvalitní krmení a celodenní přístup k vodě. Husky lze chovat i v městském bytě, avšak za předpokladu, že mu jeho majitel dopřeje dostatek pohybového vyžití. Velmi dobře odolává i velmi nízkým teplotám. Jeho srst je kvalitnější a hustější, je-li celoročně venku.
Annie456

West Highland teriér - fotky II:

8. dubna 2012 v 15:49 | Annie456 |  West Highland White Terrier

To byly 2. fotečky.
Annie456

West Highland teriér - štěňata

8. dubna 2012 v 15:44 | Annie456 |  West Highland White Terrier
A malinký štěňátka:
Annie456

West Highland teriér - fotky

8. dubna 2012 v 15:42 | Annie456 |  West Highland White Terrier
A fotečky:
Annie456

West Highland white triér

8. dubna 2012 v 15:39 | Annie456 |  West Highland White Terrier
West highland white teriér neboli westík je plemeno psa. Jedná se o teriéra, plemeno norníků. Pochází z West Highland ve Skotsku. West highland white teriér má za předka kernteriéra, díky cílené plemenitbě však vznikla plemena rozdílných vlastností. Toto plemeno je chovateli oblíbeno jak v Severní Americe tak i v Evropě. Pokud není věnována dostatečná péče srsti, mohou se objevit alergické nemoce kůže, dožívají se kolem 15 let.
HISTORIE PLEMENE
Chov westíka začal nešťastnou náhodou, kdy podplukovník Malcolm zastřelil na lovu svého nejlepšího psa, protože si ho spletl s liškou. Klan Malcolmů vybíral bílá štěňata kernteriérů a postupem času vyšlechtil čistě bílé plemeno, které bylo pojmenováno podle svého vzhledu a místě vyšlechtění: skotských vysokohorských vřesovištích (West Highland) a bílé barvě (white). Plemeno bylo uznáno v roce 1905 a používalo se k lovu menších savců.
POPIS
Westík je pes silné stavby těla, s drzým výrazem, spoustou energie a pravou tvrdohlavou teriérskou povahou. Oči jsou daleko od sebe a jsou tmavé. Hlava je osrstěna delšími chlupy, uši jsou malé a vzpřímené. Hřbet je krátký a rovný s vesele neseným ocasem.
SRST A ÚPRAVA
West highland white teriér má dvojitou srst, která ho původně chránila před rozmary skotského počasí - krycí tvrdá srst odolávala dešti, měkká podsada udržovala teplo. Srst je náročná na pravidelnou údržbu. Je potřebovat jí nejméně jednou za dva měsíce trimovat. Trimování je vytrhávání odumřelé srsti, která sama nevypadne - west highland white teriér nelíná. Trimování by měl provádět zkušený trimér.
CHOV WESTÍKŮ V ČR
West highland white teriér je označován za mladé plemeno. Český (československý) chov začal již před několika desítkami let - oficiálně byl první west highland white teriér u nás zapsán v roce 1962. Plemeno v Čechách zakořenilo díky skalním příznivcům, kteří importovali chovné jedince ze zahraničí a neustále rozšiřovali chovnou základnu. Dnes je westík velmi populární plemeno a kvalita českého chovu stoupá - jsme velmi silnou konkurencí i za hranicemi. Na internetu se českému chovu věnuje server Westieinfo.com, kde je k dispozici rozsáhlá databáze nejen rodokmenů.

West Highland white teriér - štěně

8. dubna 2012 v 15:15 | Annie456 |  West Highland White Terrier
A zase štěňátko:
Krásný štěně!
Annie456